Autor Wiadomość
KwiateK
PostWysłany: Czw 11:16, 08 Lis 2012    Temat postu:

Na otwarcie trzeba poczekać do marca ... Sad

http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/1,95519,12816025,Europa_Centralna_ruszy_z_kilkumiesiecznym_poslizgiem.html
m966
PostWysłany: Nie 15:29, 24 Cze 2012    Temat postu:

Helical chwalił się ostatnio, że uruchomi jakiegoś darmobusa. Na trasach KZK nie będzie raczej żadnych zmian.
kaspric
PostWysłany: Nie 15:15, 24 Cze 2012    Temat postu:

EE, łudzę się, że jest jednak nieco za daleko Wink
Kwarek
PostWysłany: Nie 14:18, 24 Cze 2012    Temat postu:

Było Sci-Fi, to teraz GOP-realia:
KZK GOP dorobi wjazd kieszeniowy do 32/932 rozwalając regularność rozkładu i wnerwiając wszystkich, którzy nie chcą korzystać z Helicala. Razz
kaspric
PostWysłany: Nie 13:45, 24 Cze 2012    Temat postu:

Co do ewentualnej lokacji czegoś takiego, jak dworzec przesiadkowy na węźle, ja bym to widział tylko i wyłacznie w jednym wypadku - poprowadzenia bardzo szybkiego i częstego połączenia pomiędzy dworcem kolejowym i autobusowym.

I teraz puszczając wodze fantazji Wink - myślałem kiedyś o tej kolejce frankiewiczowej Łabędy - Sośnica właśnie tak, że powinna pójść nie trasą kolejową Centrum - Sośnica, ale odbić na wysokości stacji Gliwice Wschód (pod Zabrską) na politechnikę (trochę na zachód od trasy wąskotorówki), obsłużyć poli i Podium stacją pomiędzy Podium i MOSiRem, przeciąć Pszczyńską i kolejną stacją obsłużyć NG+stację kolei wąskotorowej, następnie odbić na Sośnicę przez tereny NG i włączyć się w istniejące tory od ulicy Dojazdowej, pod Pszczyńską i KWK Sośnica (tam jest dwutor) obsługując stacją KWK i Helical (tam byłby konieczny jakiś shuttle bus do Helicala, bo to jednak jest jakieś 500m) i dalej wokół Sośnicy aż do torów E30 (tam przystanek przesiadkowy).

Wada oczywista to konieczność budowy od podtsaw ok 2,5km dwutoru w większości na estakadzie, plusów sporo - nie dublowanie się z koleją Gliwice-Katowice, obsługa terenów bardzo rozwojowych (Nowe Gliwice i okolice węzła), możliwość zrobienia dobrego P&R przy węźle Sośnica, obsługa Poli, Podium, znacznie lepsza obsługa Sośnicy (linie E30 jest mocno na uboczu), i w tym momencie możliwa obsługa np. dworca autobusowego przy węźle. Dodatkowo spora rozwojowość (np. możliwość doprowadzenia odnogi do Trynku / lotniska, jeśli kiedyś ktoś wpadnie na zrobienie czegoś więcej niż awionetek) Wink

Tyle SciFi Wink
k.kowalski
PostWysłany: Nie 13:44, 24 Cze 2012    Temat postu:

^^ Koło Nowych Gliwic postawiono wiatę Eurolines.
m966
PostWysłany: Nie 13:40, 24 Cze 2012    Temat postu:

Każdy medal ma dwie strony. Co mniej korzystne dla mieszkańców może być bardziej korzystne dla przewoźników. Ulokowanie dworca na węźle może zachęcić ich do zatrzymywania się w Gliwicach. A nisza jest spora, bo obecnie nie zatrzymują się u nas żadne autobusy jadące na południe Europy. To mogło by się zmienić. Łatwiej dojechać na taki autobus na Pszczyńska, niż np. do Katowic.
Kwarek
PostWysłany: Nie 11:35, 24 Cze 2012    Temat postu:

Nie będzie dworca KM w Focusie, to może będzie tam? Wink

Swoją drogą na terenie Nowych Gliwic znajduje się chyba jakiś "dworzec" któregoś przewoźnika dalekobieżnego. Dość dużo autokarów wycieczkowych się tam przewija.
kaspric
PostWysłany: Nie 11:04, 24 Cze 2012    Temat postu:

^^ jak kuźwa dworzec międzynarodowy? Jeszcze tego by brakowało, by dworce komunikacji zbiorowej wyrzucać na rogatki miasta.
Ja raczej myślę, że może chodzić o estakadę w ciągu Pszczyńskiej.
m966
PostWysłany: Nie 10:51, 24 Cze 2012    Temat postu:

Frankiewicz stwierdził właśnie w radiu, że negocjuje z Helicalem jakiś duży projekt komunikacyjny przy węźle autostrad. Brzmi ciekawie. Może jakiś nowy dworzec międzynarodowy?
iwan
PostWysłany: Nie 18:33, 13 Maj 2012    Temat postu:

Amerykańska sieć restauracji szybkiej obsługi, McDonalds, podpisała umowę dzierżawy na restaurację drive thru połączoną z McCafe w Europie Centralnej. Powierzchnia wydzierżawianego przez firmę terenu to ponad 4.000 mkw.


Firma McDonald's obecnie zmienia filozofię, która wyraża się hasłem przejścia od Fast Food to Good Fast Food. Nowy wizerunek McDonald's doskonale wpisuje się w ekologiczne podejście Europy Centralnej do środowiska.
Obecnie McDonald's Polska posiada 282 restauracje zlokalizowane w dużych miastach, jak również w małych miasteczkach.

Europa Centralna jest największym z dotychczasowych projektów Helical Poland. Zlokalizowana przy węźle Sośnica, łączącym autostrady A1, A4 i drogę krajową 44 oraz ogromny zasięg oddziaływania - ok. 4.9 milionów klientów w godzinnej strefie dojazdu sprawią, że Europa Centralna może sprawić, że będzie jednym z dominujących centrów handlowych w regionie.

Generalnym Wykonawcą projektu jest Polimex- Mostostal, a całkowita wartość inwestycji przekracza 150 mln zł. Centrum jest wynajęte w ponad 70 proc., a wśród najemców znajdują sie takie marki jak: Castorama, Tesco Extra, Jula, Saturn, RTVEuroAGD, Ski Team, Smyk, Reserved, Cropp, House, Mohito, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Solar, Promod, Kakadu, Douglas oraz Super-Pharm.
m966
PostWysłany: Pon 7:07, 22 Sie 2011    Temat postu:

Fotki:


I pobliski salon BMW (na ostatnim zdjęciu widać go w tle):

m966
PostWysłany: Sob 20:12, 25 Cze 2011    Temat postu:

Przejeżdżałem tam dzisiaj i muszę powiedzieć, że front robót znacznie się rozszerzył.
emez
PostWysłany: Wto 10:02, 21 Cze 2011    Temat postu:

Helical rozpoczął proces budowlany i związane z tym prace konstrukcyjne Europy Centralnej, regionalnego centrum handlowego na skrzyżowaniu autostrad A1 i A4. Otwarcie Centrum planowane jest na jesień 2012 r.
SPEC-BRUK Sp. z o.o., wykonawca specjalizujący się w robotach ziemnych, został zakontraktowany do przeprowadzenia I etapu prac, przed wyborem Generalnego Wykonawcy.
Do głównych realizacji firmy należą: hipermarket Auchan w Gliwicach, Bonarka City Center w Krakowie, Carrefour w Rybniku i Leroy Merlin w Mikołowie.
Generalny Wykonawca projektu zostanie wybrany w sierpniu 2011.

http://www.nowiny.gliwice.pl/index.php/puls-miasta/11018-helical-rozpocz-prace-konstrukcyjne-europy-centralnej
wix
PostWysłany: Śro 18:21, 18 Maj 2011    Temat postu:

wizki konkret, coraz większą dbałość o otoczenie, małą architekturę i zieleń widać w takich CH

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group