Autor Wiadomość
ellilamas
PostWysłany: Pią 13:26, 04 Mar 2011    Temat postu:

W krakowie też nikt nie narzeka że nie da się chodzić po rynku Wink
kaspric
PostWysłany: Pią 12:21, 04 Mar 2011    Temat postu:

Ja nie potrafię i nie narzekam Very Happy
migdalowa_pralinka
PostWysłany: Pią 12:14, 04 Mar 2011    Temat postu:

strazn1k napisał:
"Obcasowcy" znowu by marudzili.

Z tym, że nie da się chodzić w szpilkach po kostkach to jest spora przesada. Jak ktoś nie potrafi, to nigdzie nie będzie mu wygodnie. Poza tym, co bardziej marudne panie powinny się przejechać do Poznania i tam po rynku pochodzić ;p
ellilamas
PostWysłany: Czw 8:12, 03 Mar 2011    Temat postu:

Ponoć Sobieskiego była kiedyś w drewnianej kostce.
strazn1k
PostWysłany: Śro 13:12, 02 Mar 2011    Temat postu:

Chciałbym w jakimś parku zobaczyć kostkę drewnianą, akurat w pobliżu Kłodnicy chyba nie byłby najlepszy pomysł(wilgotność ?), ale nie znam się.



"Obcasowcy" znowu by marudzili.
kaspric
PostWysłany: Śro 11:44, 02 Mar 2011    Temat postu:






jak widać idzie po skosie przez park Chrobrego. Szkoda, że dół rowu to płyty betonowe :/. Na całej długości są 3 kładki, początek rowu jest przy Akademickiej, koniec (czyli wlot do komory) zaraz przy Kłodnicy.
Na planie ciekawy jest zapis "kostka bukowa identyczna jak w projekcie nowych alejek parku". Czyli szykuje się modernizacja alejek parku Chrobrego (rozumiem, że MZUK zrobi to kompleksowo i zajmie się też drzewostanem i niską roślinnością, a także oświetleniem). Układ sugeruje kostkę granitową albo betonową udającą stary bruk (co mi się akurat nie podoba, w takim parku jak Chrobrego widziałbym klinkier).
kaspric
PostWysłany: Śro 11:21, 02 Mar 2011    Temat postu:

To info bardziej pasuje tutaj.
Ciekaw jestem, jak ma wyglądać ten "otwarty rów" i kłądki dla pieszych i czy poza funkcją odwodnienia będzie to miało również jakieś walory estetyczne (rozumiem, że to będzie w parku Chrobrego?)

edit: ok już oglądam fokumentację Wink
http://www.um.gliwice.pl/bip/index.php?id=23471/1&p=1372

edit2: no i wszystko jasne - przez środek parku Chrobrego będzie przebiegał rów, a na nim "romantyczne kładki". Przyzwoicie.
strazn1k
PostWysłany: Śro 11:20, 02 Mar 2011    Temat postu:

http://infogliwice.pl/?p=2348

Cytat:
Najpierw odwodnią Akademicką, potem zbudują Podium
2 marca 2011
powodz_w_gliwicach_11a
Takie obrazki jak ten już wkrótce będą należały do przeszłości.

W najbliższych miesiącach mają rozpocząć się prace związane z odwodnieniem terenów przyległych do ul. Akademickiej. Podczas ubiegłorocznej powodzi, która nawiedziła Gliwice, obszar położony między ulicą Kujawską, a rzeką Kłodnicą najszybciej znalazł się pod wodą.

Zalany został także zrujnowany stadion, w miejscu którego powstać ma hala Podium.
W związku z przygotowaniami do realizacji tej inwestycji, miasto postanowiło uporać się z podmakającymi gruntami.

W tej części miasta działa system kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Jednak kanał, który włącza się do rzeki Kłodnicy przy ul. Kaszubskiej znajduje się w bardzo złym stanie technicznym, posiada liczne załamania i jest zamulony.
Jego przepustowość jest niewystarczająca, o czym można się przekonać przy większych opadach. W związku z tym, konieczna okazała się budowa nowego kanału.

W ramach zleconych prac powstaną dwa kanały deszczowe, otwarty rów oraz wylot do Kłodnicy.
Dodatkowo przełożone zostaną istniejące sieci, które kolidują z planowaną inwestycją – głównie gazociąg oraz kabel energetyczny. Niezbędna będzie także wycinka drzew oraz wykonanie kilku kładek dla pieszych.
Prace mają zakończyć się w listopadzie tego roku.
Robak
PostWysłany: Śro 7:37, 13 Paź 2010    Temat postu:

strazn1k napisał:
Z tego co się orientuje w Przyszowicach zostały zasypane jakieś stawy przy Kłodnicy.


Zgadza się. Kopalnia w naturalnym obniżeniu terenu, który służył jako awaryjny zbiornik retencyjny postanowiła zrobić hałdę. To było chyba w 1996 roku. Następnego roku przyszła wielka woda i zalała kawałek miasta.

Projekt DTŚ i A1 w zasadzie także uwzględniają możliwość zalewania terenów przy Kłodnicy i Bytomce.
m966
PostWysłany: Pon 8:39, 11 Paź 2010    Temat postu:

Te miejskie urządzenia przeciwpowodziowe to mają być przede wszystkim poldery na działkach i wzmocnienie nasypu ul. Panewniciej. W grę wchodzą też zbiorniki retencyjne na mniejszych rzeczkach.
strazn1k
PostWysłany: Nie 11:40, 10 Paź 2010    Temat postu:

Cytat:
Przystąpimy do budowy własnych urządzeń przeciwpowodziowych. W tej materii nie ma spójnej polityki ani państwa, ani regionu. Rozlewiska Kłodnicy na terenach ościennych gmin, poza terenami zabudowanymi, zostały zasypane.
Z tego co się orientuje w Przyszowicach zostały zasypane jakieś stawy przy Kłodnicy. Gliwice chciały jakieś kroki w tym kierunku robić, aby coś tam utworzyć. W tym roku nieźle ich tam zalało...
megaziom
PostWysłany: Śro 18:53, 06 Paź 2010    Temat postu:

Na stronie SCL znalazlem takie info , nie wiem jak stare (plany byly znane wczesniej, ale konkretow o tej nowej hali jeszcze nie widzialem )

Cytat:
Plany inwestycyjne

W najbliższym okresie planujemy oddanie nowej inwestycji - HALI MAGAZYNOWEJ STALI wraz z zapleczem socjalnym i nowoczesnymi biurami.

Powierzchnia magazynu: 4.760 m2
Powierzchnia biurowo – socjalna: 268 m2
Lokalizacja: Gliwice, ul. Portowa 28



(...)

Dodatkowo przewidujemy budowę kolejnych 80.500 m² zamkniętych powierzchni magazynowych, 25.500 m² utwardzonych placów składowych oraz powiększenie terminala kontenerowego do 7,4 ha powierzchni i 3.000 TEU pojemności.
http://www.scl.com.pl/plany-inwestycyjne,d93.html#


Na stronie sa tez fajne panoramy 360 , mozna sobie zobaczyc widok z zurawia portowego Wink
Jest tez material z TVS
http://www.youtube.com/watch?v=KfAEXbOC_kU
emez
PostWysłany: Pon 22:03, 12 Lip 2010    Temat postu:

Jak podaje dzisiejsza telewizja gliwice:
Poniedziałek:
Od dwóch miesięcy gliwicki port stoi.

A wszystko to przez powódź i debilizm urzędniczy.
kaspric
PostWysłany: Wto 21:40, 18 Maj 2010    Temat postu:

^^ no tak, ale nikt nie zabrania wspólnych inwestycji, czyż nie?Wink Gliwice mają o tyle dobrze, że tam nic nie ma, nawet "3 gospodarstw, które blokują powstanie zbiornika (jak przed Raciborzem).
Żeby nie było, ja przynajmniej nie mówię o robieniu zbiornika (co byłoby też głupie ze względu na bliskość DTŚ, A1 etc.), bardziej o stworzeniu zapory, która pozwoliłaby regulować poziom wody w samym centrum (tzn. puścić go na max), a resztę kierować na ograniczone tamą poldery zalewowe. Patrząc na mapę topograficzną takie tereny byłyby wręcz naturalne pomiędzy Kujawską / DTŚ / Królewskiej Tamy / Panewnicką. Zalanie polderów tak, jak jest teraz, na dłuższą metę dużo nie daje, natomiast utrzymanie na nich wody na poziomie nawet 1-2m wyższym myślę, że pozwoliłoby ograniczyć straty w centrum (a niestety obawiam się, że na poli będą liczone w milionach).
m966
PostWysłany: Wto 21:27, 18 Maj 2010    Temat postu:

Jest to zapisane w stosownych ustawach. Rzeki zasadniczo sa wyjęte spod zarządu miejskiego. Opiekują sie nimi Regionalne Zarządy Gospodarki Wodnej.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group