Forum postergliwice.fora.pl Strona Główna

Łącznik Edisona-Perseusza
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum postergliwice.fora.pl Strona Główna -> Infrastruktura i komunikacja
Autor Wiadomość
RobakDołączył: 02 Cze 2008
Posty: 928
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 2 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice - Kopernik

PostWysłany: Pon 20:36, 13 Gru 2010    Temat postu:

wix napisał:
z kostki, ale bezfazowa i oddzielona od powierzchni dla pieszych jedną warstwą kostki granitowej - to zawsze trochę odstrasza od przejeżdżania na chodnik i włażenia na ścieżkę.


To wcale nie odstrasza i jest rozwiązaniem substandardowym. Ostatnio miałem przyjemność wysłuchać bardzo ciekawej prezentacji w wykonaniu przedstawiciela Stowarzyszenia Osób Niewidomych. Dla nich różnica w kolorze kostki lub co gorsza biała farba na chodniku oznacza nie lada zagrożenie. W Warszawie naliczyli już mnóstwo zdarzeń, gdy osoba niewidoma wkracza nagle pod rower i ulega wypadkowi.

Piszę co jakiś czas do ZDM pisma w sprawach rowerów. W kwestii Pionierów-Perseusza oraz Estakady także pisałem (to dwa odrębne projekty). Także wytykałem wady i sugerowałem rozwiązania. Odpowiedzi ZDM jak zawsze tajemnicze. Wieją nadzieją, że się zastosują przynajmniej do części sugestii, ale żadnej pewności nie ma. Jedyne co pozostaje to poczekać na efekt. Na elementach infrastruktury drogowej przedstawionej na wizualizacjach można się co najmniej kilku wad doliczyć. Nawierzchnia, geometria, skrajnia drogi, krawężniki, przecinanie się ciągów pieszych i rowerów.

ziutek997 napisał:
Wg. mnie i tak marnie... chciałbym się doczekać w Gliwicach pierwszej ścieżki z prawdziwego zdarzenia. A gdyby stało się to standardem byłbym wniebowzięty.


Popieram. Rzeczy nieco podnieść świadomość społeczną na temat infrastruktury rowerowej organizuję w czerwcu 2011 imprezę rowerową w Gliwicach. Są chętni by pomóc/wspomóc?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
wixDołączył: 17 Maj 2008
Posty: 1201
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Tarnowskie Góry

PostWysłany: Wto 18:58, 14 Gru 2010    Temat postu:

no to jak obiecałem, nie przegrywam:

ta z 24gliwice w normalnej wielkości:


oraz jedna której nie było Razz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emezDołączył: 19 Cze 2010
Posty: 118
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Wto 22:55, 21 Gru 2010    Temat postu:

Są już znaki (póki co przekreślone) na ulicy Zygmuntowskiej i Oriona dotyczące objazdów w trakcie budowy estakady. Ponadto na Perseusza codziennie układają na poboczu rury. Zaczyna się.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bakulecDołączył: 15 Sie 2010
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice, Łabędy

PostWysłany: Śro 23:51, 22 Gru 2010    Temat postu:

czy to już się szykuje zamknięcie drogi na dłuższy czas.? czy takie chwilowe zamkniecie

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m966Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3836
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Eisengiesserei

PostWysłany: Czw 0:37, 23 Gru 2010    Temat postu:

Droga zamykana ma być etapami. Pierwsze zamknięcie bodajże 7 stycznia.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emalfni
Gość

PostWysłany: Pon 7:20, 27 Gru 2010    Temat postu:

To jest pierwszy etap prac

cytuje za biuletynem osiedlowym:

Zarząd Dróg Miejskich podpisał 6 września br. umowę z firmą PRUiM, która została wybrama w przetargu do wykonania modernizacji ulic Pionierów i Perseusza. Prace rozpoczną się w tym roku, a mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku. W czasie modernizacji odcinek ulic Perseusza i Pionierów od ulicy Oriona do ronda przy Al. J.
Nowaka Jeziorańskiego nie będzie przejezdny. Główny objazd będzie wyznaczony ulicami Oriona, Toszecką i niezamkniętą częścią ul. Pionierów. Firma PRUiM deklaruje, że pierwsze prace rozpoczną się od przekładania infrastruktury poza jezdnią i nie będą wymagały zamknięcia ulic od samego początku remontu.

Remont ulic przewidziany jest w trzech etapach, i tak:
● Pierwszy etap będzie obejmował odcinek ulicy Perseusza od ul. Oriona do ul. Kopernika. Mieszkańcy domów przy ulicach Gwiazdy Polarnej, Bereniki, Wielkiej Niedźwiedzicy oraz części ul. Kopernika będą mogli wyjeżdżać w kierunku miasta częścią ul. Kopernika, Perseusza i Pionierów.

● Drugi etap będzie obejmował odcinek ulicy Perseusza od ul. Bereniki do ul. Wielkiej Niedźwiedzicy. Mieszkańcy domów przy ulicach Gwiazdy Polarnej, Bereniki oraz części ul. Kopernika będą mogli wyjeżdżać w kierunku miasta ul. Gwiazdu Polarnej lub ul. Bereniki i częścią ul. Perseusza, natomiast mieszkańcy domów przy ulicy Wielkiej Niedźwiedzicy będą mogli wyjeżdżać w kierunku miasta ul. Pionierów. Przez cały czas będzie wykonany prowizoryczny dojazd do garaży przy ul. Perseusza.

● Trzeci etap będzie obejmował odcinek ulicy Pionierów od ul. Wielkiej Niedźwiedzicy do ronda przy Al. J. Nowaka Jeziorańskiego. Mieszkańcy domów przy ulicach Gwiazdy Polarnej, Bereniki, Wielkiej Niedźwiedzicy oraz części ul. Kopernika będą mogli wyjeżdżać w kierunku miasta częścią ul. Kopernika, Bereniki lub Gwiazdy Polarnej oraz Perseusza.

Autobusy komunikacji miejskiej podczas trwania remontu też będą miały zmienione trasy:
● Podczas pierwszego i drugiego etapu autobusy obsługujące linie jeżdżące remontowanymi ulicami będą jeździły jadąc od miasta na ul. Pionierów do ul. Wielkiej Niedźwiedzicy, tam będą zawracać i przez ul. Pionierów oraz Toszecką zakończą swój kurs na przystanku obok stacji benzynowej Shell. W drodze do miasta pojadą ulicą Toszecką, Pionierów do ul. Wielkiej Niedźwiedzicy, tam będą ponownie zawracać i przez ul. Pionierów oraz Toszecką pojadą w kierunku miasta. W tym czasie nie będą obsługiwane przez te linie przystanki na ul. Perseusza i Oriona.

● Podczas trzeciego etapu autobusy obsługujące linie jeżdżące remontowanymi ulicami będą jeździły jadąc od miasta ul. Toszecką, Oriona i Perseusza do nowego ronda w pobliżu ul. Gwiazdy Polarnej, tam będą zawracać i przez ul. Perseusza, Oriona, przystanek obok stacji benzynowej Shell i ul. Toszecką pojadą w kierunku miasta. W tym czasie nie będą obsługiwane przez te linie przystanki na ul. Pionierów. Przez cały czas remontu ulic Pionierów i Perseusza linie autobusowe jadące do Łabęd będą kursowały bez zmian. Na tydzień przed zmianą trasy autobusów nowy rozkład jazdy ma być dostępny na stronie internetowej KZK GOP.
Powrót do góry
m966Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3836
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Eisengiesserei

PostWysłany: Pon 10:24, 27 Gru 2010    Temat postu:

1. Zawracanie przegubowych 710 na Wielkiej Niedźwiedzicy może być ciekawym widokiem.

2. Przydałoby się wreszcie zrobić porządek z nazewnictwem ulic, bo obecnie nikt chyba dokładnie nie wie, gdzie ul. Pionierów przechodzi w ul. Perseusza. Proponowałbym Pionierów zakończyć przy rondzie, a od ronda do skrzyżowania z Oriona na całej długości zrobić Perseusza.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KwarekDołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 1449
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon 10:30, 27 Gru 2010    Temat postu:

Rozkłady autobusów dla pierwszego etapu objazdu są już dostępne od gdzieś tak wczoraj. Zaczyna się to wszystko 3.01.2011.

PS. No i już wiem czemu wyleciał jeden kurs 678 - trzeba wozokilometrów na robienie kółek nazbierać. Ciekawe czy jeszcze poznikają jakieś przegubowce, bo w czasie remontu Głównej w Łabędach z powodu wydłużenia trasy "tymczasowo" zniknęły przegubowce z 126 i 197 w soboty.

EDIT 14:10 - już jest komunikat KZK:
Cytat:
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z rozpoczęciem I etapu robót drogowych związanych z przebudową ulic Pionierów i Perseusza w Gliwicach od 3 stycznia 2011 r. (poniedziałek) całkowicie wyłączony z ruchu kołowego zostanie odcinek ulicy Perseusza od skrzyżowania z ul. Oriona do skrzyżowania z ul. Kopernika. Na czas prowadzonych prac wprowadza się następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Gliwicach:

* przystanek „Gliwice Szobiszowice” (dotyczy linii autobusowych nr: C-4, 32, 71, 126, 187, 197, 650, 677, 699, 702) przeniesiony zostanie o około 200 m w kierunku centrum Gliwic, na ul. Toszecką, za skrzyżowanie z ul. Pionierów;

* wprowadza się objazdy:

- dla linii nr: 678, 710, 932 w kierunku Osiedla Kopernika - po obsłudze przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Andromedy” autobusy będą nawracać, a następnie pojadą ulicami Pionierów oraz Toszecką do przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Kąpielisko”. Autobusy dodatkowo obsługiwać będą przystanek „Gliwice Osiedle Kopernika”;

- dla linii nr: 678, 692, 710, 932 w kierunku Centrum Gliwic – po obsłudze przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Kąpielisko” autobusy pojadą ulicami Toszecką oraz Pionierów (z włączeniem do obsługi przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika”); nawrócą na wysokości przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Andromedy”, a następnie zatrzymywać się będą na przystanku „Gliwice Osiedle Kopernika Andromedy”. Dalsza trasa przebiegać będzie bez zmian.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kwarek dnia Pon 14:12, 27 Gru 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
emalfni
Gość

PostWysłany: Pon 14:42, 27 Gru 2010    Temat postu:

a tak się zastanawiałem co kombinują z tym przystankiem :]
Powrót do góry
kaspric
Administrator


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 4901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kopernika

PostWysłany: Pon 15:00, 27 Gru 2010    Temat postu:

Wygląda na to, że na czas remontu mogą wyłączyć światła na Toszecka-Myśliwska. Jeszcze wyjdzie na to, że przez to skrzyżowanie będzie się lepiej przejeżdżać, niż przed remontem Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KwarekDołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 1449
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon 15:13, 27 Gru 2010    Temat postu:

emalfni napisał:
a tak się zastanawiałem co kombinują z tym przystankiem :]
Z tego co kojarzę rozwiązania przystankowe na Koperniku, to dziwi mnie, czemu nie poszli na całość i od razu nie przenieśli jadących do centrum 678, 692, 710 i 932 z przystanku "Pionierów n/ż" na to nowe stanowisko przystanku "Szobiszowice" oraz nie zlikwidowali tego pierwszego.
Przynajmniej jeden kierunek byłby w tylko jednym miejscu, a nie tak jak jest teraz.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Kwarek dnia Pon 15:14, 27 Gru 2010, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m966Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3836
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Eisengiesserei

PostWysłany: Pon 16:13, 27 Gru 2010    Temat postu:

Może po tym objeździe się na to zdecydują. Swoją drogą, czyżby objazd miał trwać aż do listopada, że piszą o zmianach dla linii C-4?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
KwarekDołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 1449
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pon 16:40, 27 Gru 2010    Temat postu:

^^^ Pewnie 650 i C-4 wylądowały tam na zasadzie "weźmy wszystkie numerki z umowy i wrzućmy w komunikat". Wink

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
bakulecDołączył: 15 Sie 2010
Posty: 73
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Gliwice, Łabędy

PostWysłany: Pon 22:21, 27 Gru 2010    Temat postu:

m966 napisał:
2. Przydałoby się wreszcie zrobić porządek z nazewnictwem ulic, bo obecnie nikt chyba dokładnie nie wie, gdzie ul. Pionierów przechodzi w ul. Perseusza. Proponowałbym Pionierów zakończyć przy rondzie, a od ronda do skrzyżowania z Oriona na całej długości zrobić Perseusza.


no to mnie kolega zaskoczył, żyłem przez tyle lat w świadomości że pionierów kończy się na rodzie a ty takie zonk.

co do zakończenia Pionierów to wg map (aż z ciekawości musiałem to sprawdzićRazz) to kończy się na wielkiej niedźwiedzicy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kaspric
Administrator


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 4901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kopernika

PostWysłany: Wto 15:02, 28 Gru 2010    Temat postu:

[link widoczny dla zalogowanych]

czyli Perseusza nieprzejezdna już od poniedziałku


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum postergliwice.fora.pl Strona Główna -> Infrastruktura i komunikacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Następny
Strona 7 z 13

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin