Forum postergliwice.fora.pl Strona Główna

Sprawy regionu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum postergliwice.fora.pl Strona Główna -> Sprawy publiczne
Autor Wiadomość
mark40



Dołączył: 01 Lut 2009
Posty: 359
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:13, 05 Maj 2011    Temat postu:

Wyboru rzeczywiście nie ma, ale pogląd w sprawie chyba nie powinien być wyrobiony na podstawie konieczności czyli mniejszego zła.

Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
proso2



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 194
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw 21:47, 05 Maj 2011    Temat postu:

m966 napisał:
Drogi z natury rzeczy są bardziej antymiejskie, niż budynki. Natomiast twoja niemożność odpowiedzenia na najprostsze pytanie (co w zamian?) dowodzi tego, co pisał Kasprić: im bardziej utopijna teoria, tym trudniej wprowadzić ją w życie.


Nie bardzo rozumiem, na co nie odpowiedziałem. Wydaje mi się, że w odpowiadaniu byłem nawet zbyt rozwlekły, abu czegoś nie pominąć. Nie bardzo rozumiem, na czym ma niby polegać ta utopia, skoro wiele miast na świecie nie ma hipermarketów i nie ma też powaznych trudności z rozwojem handlu.

m966 napisał:
Tym bardziej, że Nawratek krytykuje nie tylko galerie, ale także na przykład międzynarodowe sieci handlowe. Więc nawet jeśli znajdziesz w Śródmieściu kilkaset lokali, muszisz jeszcze znaleźć dla każdego z nich lokalnego inwestora., a na koniec udowodnić klientom, że to lepszy sposób na zakupy, niż galeria. Powodzenia.


Jak zwietrzą interes, to sami się znajdą, zarówno handlowcy, jak i klienci. Gospodarka to system naczyń połączonych. Jak władze miasta popsują jedno z tych naczyń, to automatycznie popsują całe miasto i to jest chyba dobre podsumowanie wypowiedzi Nawratka. Hipermarkety, a raczej ich nadmiar, psują dokładnie cały dotychczasowy handel.

Tak się składa, że przez kilkanaście lat próbowałem na małą skalę sił w handlu. Wielkie sieci, w tym hipermarkety opanowują rynek towarów masowych, wypierając z rynkiu małe sklepy, które handlują tego typu towarem. Jak ich obroty zmaleją, to po prostu plajtują. Sklepy specjalistyczne też plajtują, bo aby zaspakając bardziej wyrafinowanych klientów, to najpierw muszą zarobić na towarach masowych, a ta część rynku zostaje im odebrana. Całe szczęście, że miałem mozliwość wycofania się z tego wątpliwego interesu.

A teraz popatrzmy jeszcze, co my tu mamy. Dawniej prawie na każdej ulicy, a przynajmniej w każdej dzielnicy był komplet sklepów różnych branż i władze dbały, aby każdy miał do nich blisko, jak najbliżej. A teraz co się dzieje w centrum? Dojenie wysokimi czynszami mało kto wytrzymał. Blisko jest tylko do banków i do hałasu ciężarówek. To w jakim celu mam jechać do centrum? Ile razy dziennie potrzebuję wstępować do banku? Restauracji niby pełno, ale jak chcę coś zjeść, to albo już zlikwidowali tą, która mi odpowiadała, albo akurat zamknięta, albo tak podnieśli ceny, że uciekam jak najdalej, przynajmiej do Trach.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
proso2



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 194
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Czw 21:52, 05 Maj 2011    Temat postu:

megaziom napisał:
proso2 napisał:
Jak na razie te wymuszenia nie mają wielkiej wartości i służą głównie obsłudze hipermarketów...


Tak , szczegolnie ten drugi wezel do Zernicy , ktory kosztowal ok 10 mln , jest niezbedny dla Auchan.
Natomiast dla mieszkancow , ktorzy codziennie z niego korzystaja , jest on dzis bezcenny . Niektorzy nie musza juz np jezdzic do Gliwic przez ... Ostrope Wink


Zapomniałeś dodać, że węzeł na drodze krajowej powinna sfinansować GDDKiA, a nie wyręczać się władzami Gliwic.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
megaziom



Dołączył: 03 Lis 2008
Posty: 953
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 8 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:26, 05 Maj 2011    Temat postu:

Zapomnialem czy nie , gdyby nie CH ,to bys sobie jescze chwile poczekal na gdake i rozwiazanie tego problemu . Mozna jeszcze bylo np przesunac pieniadze w budzecie miasta z basenu w Sosnicy na ten wezel . Faktem jest ,ze powstal za prywatne pieniadze i sluzy bardziej mieszkancom niz samemu CH i tyle mnie interesuje .

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez megaziom dnia Czw 22:29, 05 Maj 2011, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m966



Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3836
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Eisengiesserei

PostWysłany: Czw 22:45, 05 Maj 2011    Temat postu:

proso2 napisał:
Zapomniałeś dodać, że węzeł na drodze krajowej powinna sfinansować GDDKiA, a nie wyręczać się władzami Gliwic.


W miastach na prawach powiatu drogami zarządza prezydent, a nie GDDKiA.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kaspric
Administrator


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 4901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kopernika

PostWysłany: Czw 22:46, 05 Maj 2011    Temat postu:

proso2 napisał:
Zapomniałeś dodać, że węzeł na drodze krajowej powinna sfinansować GDDKiA, a nie wyręczać się władzami Gliwic.
GDDkiA nie finansuje dróg krajowych w obrębie miast na prawach powiatu, tylko Ski i A

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
strazn1k



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 10:25, 06 Maj 2011    Temat postu:

Cytat:
Z narastającym niepokojem obserwujemy bierność i brak woli ze strony władz rządowych i samorządowych Rzeczypospolitej, by konsekwentnie badać i popularyzować wiedzę o polskim dziedzictwie na Górnym Śląsku – piszą znani Ślązacy

List otwarty do ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego

My, niżej podpisani, zwracamy się do Rządu Rzeczypospolitej Polskiej w przededniu Jubileuszu 90-tej rocznicy zwycięskiego III-go Powstania Śląskiego i powrotu części Górnego Śląska do Macierzy utworzenie i finansowe wsparcie inicjatywy wieloletniego państwowego programu edukacyjno-wydawniczo-historycznego pod roboczą nazwą „Śląscy Bohaterowie Polski".

Odnosimy się z całym szacunkiem do realizowanych już inicjatyw, które zmierzają do dokumentowania i popularyzowania zróżnicowanego bogactwa narodowościowego i kulturowego na Górnym Śląsku. Nie chcemy, by zapomniano o cennym wkładzie w kulturę i rozwój Regionu, w szczególności mieszkańców niemieckich i żydowskich oraz innych narodowości. Jednocześnie z narastającym niepokojem obserwujemy istniejącą od ćwierć wieku bierność i brak woli ze strony władz rządowych i samorządowych Rzeczypospolitej – by równie konsekwentnie badać i popularyzować wiedzę o polskim dziedzictwie na Górnym Śląsku, ze szczególnym uwzględnieniem trzech powstańczych zrywów.

Nie możemy milczeć, gdy wobec polskiego „grzechu zaniechania" coraz częściej deprecjonuje się znaczenie powstańczego zrywu Górnoślązaków, wypacza jego jednoznaczny sens – walkę o powrót do Polskiej Macierzy. Brak pieniędzy na bieżące prowadzenie badań naukowych, wydawnictwa i prace popularnonaukowe, zamknięcie archiwaliów i materiałów źródłowych w hermetycznym wąskim kręgu badaczy prowadzi do wypaczania pamięci o Powstaniach Śląskich, kreowania fałszywej historii Górnego Śląska w oderwaniu od dokumentów i faktów.

W konsekwencji – najczęściej publikowane drukiem prace poświęcone tematyce historii Regionu są często pokłosiem badań polskich historyków, ale finansowanych przez zagraniczne – najczęściej niemieckie – fundacje i instytucje. Najwyższy czas, by polscy badacze, korzystający ze wsparcia polskich funduszy i instytucji, mogli równie owocnie badać polskie wątki historii Górnego Śląska – naszej piastowskiej Ojcowizny.

Przypominamy! Tradycyjnym fundamentem współczesnej Rzeczypospolitej, o którym po wielekroć nauczał Ojciec Święty Jan Paweł II, jest „Solidarność"! Idea ta zawsze rozumiana jest jako solidarne wspieranie się obywateli, solidarne zmaganie z problemami, solidarne działanie i solidarna odpowiedzialność za państwo jako całość.

Mając na uwadze:

– historyczne zobowiązanie wobec pokoleń Górnoślązaków – wiernych, prawych, walecznych i ofiarnych Obywateli Państwa Polskiego

– potrzebę sprawiedliwej pamięci ciągle żywych – cieni Powstańców Śląskich

– daninę krwi, jaką – od Góry Świętej Anny po Mysłowice, od Wodzisławia po Olesno – złożyły tysiące Górnoślązaków ciężko dotkniętych przez totalitaryzmy nazistowski i komunistyczny

– świadectwo, jakie otrzymaliśmy przez czterdzieści lat nieprzerwanej obecności kardynała Karola Wojtyły, późniejszego Papieża Jana Pawła II-go, w trakcie Jego spotkań ze światem pracy na corocznych pielgrzymkach w duchowej stolicy Śląska – Sanktuarium Maryjnym w Piekarach Śląskich oraz w sanktuarium na Górze św. Anny

– obowiązek wobec obecnych i przyszłych pokoleń przekazania źródłowej wiedzy historycznej.

My, niżej podpisani, postulujemy oparcie działań państwa we współpracy z władzami regionalnymi województw śląskiego i opolskiego oraz samorządami lokalnymi na tym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej o trzy filary:

1. Wsparcie przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego wznowienia „Encyklopedii Powstań Śląskich" oraz pomnikowego wydania „Archiwum Powstań Śląskich", co przyczyni się do ożywienia badań nad historią powstań śląskich i Plebiscytu oraz stworzenia na Górnym Śląsku nowego ośrodka naukowego poświęconego badaniom historii Regionu.

2. Wsparcie 10-letniego programu popularyzującego wiedzę historyczną o Regionie, w szczególności przypominającego postaci zapomnianych śląskich bohaterów Polski – realizowanego we wszystkich miastach i gminach objętych historycznym Plebiscytem z 1921 roku, na terenach dzisiejszych województw śląskiego i opolskiego. Program będzie głównym elementem edukacyjnego przygotowania obchodów 100-ej rocznicy wybuchu III-go Powstania Śląskiego i powrotu części Górnego Śląska do Macierzy.

3. Wsparcie działań władz miasta Katowice i samorządu województwa śląskiego dla stworzenia w Domu Powstańca, dawnej siedzibie Związku Powstańców Śląskich, Muzeum Powstań Śląskich. W ten sposób budynek wzniesiony niegdyś przez samych Powstańców nadal będzie symbolem ich heroizmu, pełniąc jednocześnie funkcję centrum badawczego i edukacyjnego.

Wierzymy, że w roku Jubileuszu 90-tej rocznicy III-go Powstania Śląskiego ten obowiązek spoczywający na władzach Rzeczypospolitej Polskiej zostanie podjęty.

—Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

—Prof. dr hab. Antoni Barciak, historyk, Uniwersytet Śląski w Katowicach, prezes Zarządu Okręgowego Polskiego Towarzystwa Historycznego w Katowicach

—dr inż. Piotr Buchwald, adiunkt na Wydziale Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej, prezes Wyższego Urzędu Górniczego w latach 2006 – 2008

—Andrzej Drogoń, dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach

—Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność"

—Jacek Filus, redaktor naczelny Radia „Katowice"

—Ksiądz Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego"

—Prof. dr hab. Julian Gembalski, b. rektor Akademii Muzycznej w Katowicach

—dr Andrzej Grajewski, historyk, publicysta „Gościa Niedzielnego"

—Prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz, historyk literatury, Uniwersytet Śląski, harcmistrzyni

—Janusz Koper, b. dyrektor generalny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie, wnuk Bonifacego Bałdyka, powstańca śląskiego i Komisarza Plebiscytowego w Żorach, posła na Sejm II Rzeczypospolitej i Sejmu Śląskiego, aresztowanego przez nazistów w 1939 r. i zamęczonego w więzieniu w Strzelcach Opolskich w 1940 r.

—Bronisław Korfanty, Senator, wnuk stryjeczny Wojciecha Korfantego

—dr Stanisław Lizer, emerytowany nauczyciel akademicki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego

—Prof. zw. dr hab. Jan Malicki, dyrektor Biblioteki Śląskiej w Katowicach

—Prof. zw. dr hab. Franciszek Marek, historyk, pierwszy rektor Uniwersytetu Opolskiego

—Ksiądz prof. dr hab. Jerzy Myszor, prof. dr hab. nauk humanistycznych w zakresie historii nowożytnej i współczesnej; zajmuje się m.in. historią Kościoła na Śląsku

—Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opala, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka

—dr Tomasz Pietrzykowski, adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wojewoda śląski w latach 2005 – 2007

—Jerzy Polaczek, prawnik, poseł na Sejm RP, minister transportu w latach 2005 – 2007

—ks. dr. Stanisław Puchała, proboszcz Katedry pw. Chrystusa Króla w Katowicach

—Czesław Rymer, syn jednego z przywódców III-go Powstania Śląskiego, Posła Sejmu Ustawodawczego RP i pierwszego Wojewody Śląskiego Józefa Rymera

—Józef Skrzek, muzyk, kompozytor

—Prof. dr hab. Helena Synowiec, kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

—Krzysztof Śmieja, wiceprezes Rady Izby Notarialnej w Katowicach, sędzia Trybunału Stanu

—Prof. dr hab. Wojciech Świątkiewicz, socjolog, Uniwersytet Śląski

—Adam Turula, historyk, dziennikarz, producent telewizyjny

—Prof. zw. dr hab. Antoni Witosz, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

—Konstanty Wolny, wnuk Konstantego Wolnego, pierwszego marszałka Sejmu Śląskiego, adwokata, współpracownika Wojciecha Korfantego, jednego z przywódców powstań śląskich, współautora ustawy o autonomii Śląska

—Prof. dr hab. Jerzy Wuttke, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

—Prof. dr hab. Jan Wojtyła, rektor Akademii Ekonomicznej w Katowicach latach 1996 – 2002

—Marek Żurecki, sędzia Sądu Apelacyjnego w Katowicach, wnuk uczestników powstań śląskich i powstania wielkopolskiego


[link widoczny dla zalogowanych]

Zwrócić uwagę na pogrubienie to dotyczy stowarzyszenia RAŚ i fałszowaniu historii.

Poniżej link jak historyk wytyka niezgodności ze źródłami, biletynu tego stowarzyszenia i pomijanie kilku istotnych faktów.
[link widoczny dla zalogowanych]


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez strazn1k dnia Pią 10:26, 06 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
proso2



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 194
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią 12:30, 06 Maj 2011    Temat postu:

kaspric napisał:
proso2 napisał:
Zapomniałeś dodać, że węzeł na drodze krajowej powinna sfinansować GDDKiA, a nie wyręczać się władzami Gliwic.
GDDkiA nie finansuje dróg krajowych w obrębie miast na prawach powiatu, tylko Ski i A

Zapomniałeś napiosać, że połowa tego skrzyżowania leży poza Gliwicami, a GDDKiA zgodnie z ustawą o drogach publicznych powinno finansować przebudowy wszystkich istniejących dróg krajowych, z wyjątkiem nowych włączeń. Finansowanie Państwa nie jest zadaniem żadnej gminy Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
proso2



Dołączył: 03 Wrz 2010
Posty: 194
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Gliwice

PostWysłany: Pią 12:31, 06 Maj 2011    Temat postu:

m966 napisał:
proso2 napisał:
Zapomniałeś dodać, że węzeł na drodze krajowej powinna sfinansować GDDKiA, a nie wyręczać się władzami Gliwic.


W miastach na prawach powiatu drogami zarządza prezydent, a nie GDDKiA.


Zarządza, czyli zamiata i naprawia zapsute znaki. Inwestowanie, to nie zarządzanie czymś, co istnieje.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kaspric
Administrator


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 4901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kopernika

PostWysłany: Pią 12:55, 06 Maj 2011    Temat postu:

proso2 napisał:
Zapomniałeś napiosać, że połowa tego skrzyżowania leży poza Gliwicami,
Niby od kiedy?Neutral
proso2 napisał:
a GDDKiA zgodnie z ustawą o drogach publicznych powinno finansować przebudowy wszystkich istniejących dróg krajowych, z wyjątkiem nowych włączeń.
Proponuję lecieć do prokuratury z przebudową DK88, finansowaną przez maisto Smile
proso2 napisał:
Zarządza, czyli zamiata i naprawia zapsute znaki. Inwestowanie, to nie zarządzanie czymś, co istnieje.

Do zarządcy należy utrzymanie drogi, czyli również przebudowy, remonty etc.

A skoro powołujesz się na ustawę:
[link widoczny dla zalogowanych]

"Art. 19. 1. Organ administracji rządowej lub jednostki samorządu terytorialnego, do którego właściwości należą sprawy z zakresu planowania, budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg, jest zarządcą drogi.
5. W granicach miast na prawach powiatu zarządcą wszystkich dróg publicznych, z wyjątkiem autostrad i dróg ekspresowych, jest prezydent miasta."


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez kaspric dnia Pią 12:58, 06 Maj 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m966



Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3836
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Eisengiesserei

PostWysłany: Pią 16:28, 06 Maj 2011    Temat postu:

proso2 napisał:
Zarządza, czyli zamiata i naprawia zapsute znaki. Inwestowanie, to nie zarządzanie czymś, co istnieje.


Eh, szkoda gadać. Wypadałoby czasem wyjrzeć poza ten mały, rowerowy światek Wink. Prezydent miasta na prawach powiatu na swoim terenie jest takim samym zarządcą, jak GDDKiA na swoim. Zarząd w tym wypadku = utrzymanie, inwestowanie, ale także czerpanie korzyści z dróg (np. pobieranie opłat za zajęcie pasa drogowego). W Gliwicach GDDKiA zarządza tylko i wyłącznie autostradami i węzłami autostrad. A co granic administracyjnych Gliwic, to kończą się dopiero w okolicach Mysiej Góry, czyli jakieś 2 km za tym węzłem i ok. 1 km od niego w kierunku Żernicy.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
strazn1k



Dołączył: 09 Gru 2009
Posty: 166
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Śro 22:46, 08 Cze 2011    Temat postu:

http://www.youtube.com/watch?v=5RxzAY1AJtc

Siemianowice Śląskie- kampania promocyjna.

Może za bardzo przeskakują, ale filmik w miarę dobry. (podoba mi się swojskość)


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez strazn1k dnia Śro 23:37, 08 Cze 2011, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
kaspric
Administrator


Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 4901
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Kopernika

PostWysłany: Śro 23:50, 08 Cze 2011    Temat postu:

Jak dla mnie jeśli chodzi o filmy promocyjne jesteśmy daleko w tyle. To powyższe takie sztuczne, gdzie naturalność? Nie wystarczy mieć dobry sprzęt, kamera na podnośniku etc. A w tym filmie nie ma nic, co warto zapamiętać, co sprawia, że serce mocniej zabije - a przez to będzie się kojarzyć z pozytywnymi emocjami.

Krótko - dzisiaj na tapecie mam film zrobiony w całości amatorsko [link widoczny dla zalogowanych] . Do 1.10 podobne ujęcia można nakręcić i w Świętochłowicach, do tego odpowiednia ścieżka dźwiękowa i efekt, który mówi dużo więcej o mieście, niż takie sztuczne reżyserowane filmiki.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
m966



Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 3836
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 5 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Eisengiesserei

PostWysłany: Czw 8:43, 09 Cze 2011    Temat postu:

strazn1k napisał:
http://www.youtube.com/watch?v=5RxzAY1AJtc


Są niestety takie miasta, gdzie nawet jakby się chciało, to nie bardzo jest co pokazać. A poza tym, pierwsza i ostatnia część filmu nijak się nie ma do środka.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
PeWee



Dołączył: 18 Maj 2010
Posty: 34
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 18:55, 09 Cze 2011    Temat postu:

ja to moze mylnie.. ale odbieram jako kontrast.

duch ślaską z nowościami


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:    Zobacz poprzedni temat : Zobacz następny temat  
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum postergliwice.fora.pl Strona Główna -> Sprawy publiczne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Regulamin